UNESCO-L'OREALi stipendium

Eesti naisteadlased on alates 23. jaanuarist 2017 oodatud kandideerima L’Oréal Balticu stipendiumile "For Women in Science". Käesoleval aastal antakse Eestis välja üks 6000-eurone stipendium alla 40-aastasele doktorikraadiga naisteadlasele uuringuteks loodusteaduste või füüsika vallas või nendega seotud teadusaladel.

Esitatud taotlusi hindab žürii, kuhu kuuluvad akadeemikud Ergo Nõmmiste ja Ain-Elmar Kaasik ning professorid Anne Kahru, Malle Krunks ja Tiina Nõges. Võitja kuulutab välja stipendiumiprogrammi nõukogu , kuhu kuuluvad L'Oreal Balticu peadirektor Johan Berg, akadeemia president Tarmo Soomere ja UNESCO Eesti rahvusliku komisjoni nõukogu esimees Kristin Kuutma.

Taotluste esitamise tähtaeg on 7. märts k.a. Taotlusi saab esitada rahvusvahelises ingliskeelses portaalis www.fwis.fr . Seal tuleb luua endale kasutajakonto ning juhiseid järgides laadida üles nõutav info ja dokumendid. Kasulik on eelnevalt tutvuda lisatud juhendmaterjaliga (Rules&Regulations), kus on kirjas nii kandideerimise tingimused, nõutavate dokumentide loetelu kui ka hindamiskriteeriumid.