19. novembril toimus UNESCO filosoofiapäev

22.12.2020

19. novembril tähistati UNESCO filosoofiapäeva, mille teema oli sellel aastal „Isikuvabadused piirangute ajastul“. Üritusel osalesid nii UNESCO ühendkoolide kui teiste filosoofiahuviliste koolide õpilased ja õpetajad ning see toimus veebikeskkonnas Zoom. 

Päeva esimeses pooles toimus arutelu, kus Julia Laffranque, endine Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunik, Kadri Simm, Tartu Ülikooli praktilise filosoofia dotsent ja Mats Volberg, Tartu Ülikooli praktilise filosoofia teadur,  analüüsisid teemat nii filosoofilisest kui õigusteaduslikust vaatenurgast. Päeva teises pooles mängisid õpilased väärtusmängu ning õpetajatele toimus töötuba filosoofia õpetamisest distantsõppe tingimustes, mida juhtis Leo Luks. Õpilastele filosoofiapäev meeldis, üks osalenu kommenteeris seda nii: “Filosoofiapäeval osalemine oli väga hariv, justkui oleks raamatu läbi lugenud.“

Filosoofiapäeva arutelu saab järele vaadata siit. Filosoofiapäeva organiseerisid lisaks UNESCO ERKile Tartu Ülkooli eetikakeskus ning aktiivsed filosoofiaõpetajad.