Algab kolmas UNESCO ühendkoolide teaduskonverents

05.06.2013

 5.–6. juunil toimub Ülenurme gümnaasiumis Tartumaal UNESCO ühendkoolide kolmas teaduskonverents. Konverentsi teema on vaimne kultuuripärand ja seda korraldab UNESCO Eesti rahvuslik komisjon koostöös Ülenurme gümnaasiumiga. Üritust toetab Eesti välispoliitika instituut.

Iga-aastasel õpilaskonverentsil esitavad UNESCO ühendkoolide õpilased uurimistöid, referaate ja esseesid, mille teemaks on sellel korral vaimne kultuuripärand. Ülenurme gümnaasiumi õppealajuhataja Maili Mesipuu kinnitab, et „teaduskonverents pakub õpilastele avaliku esinemise kogemust ning võimalust jagada põnevaid uurimistöid ka teiste õpilastega.” Konverentsil saab kuulda ettekandeid nii eestirootslaste dialekti eripärast kui sellest, kuidas mõistavad Eesti vaimset kultuuripärandit vene õpilased.

Konverentsil osalejad tutvuvad lisaks Ülenurmega, külastavad lähedal asuvat põllumajandusmuuseumi ja osalevad töötubades ning grupiaruteludes. Konverentsi avab Ülenurme vallavanem Aivar Aleksejev.

UNESCO ühendkoolid on Eesti koolid, kes toetavad Eesti haridusmaastikul innovaatiliste ja kaasaegsete meetodite rakendamist ning pööravad tähelepanu rahu, inimõiguste, sallivuse, kultuurilise mitmekesisuse ja jätkusuutliku arengu teemade õpetamisele.