Audrey Azoulay alustas tööd UNESCO peadirektorina

24.11.2017

15. novembril asus ametisse uus UNESCO peadirektor Audrey Azoulay. Azoulay nimetati nelja-aastase ametiajaga peadirekotiks UNESCO 39. peakonverentsil. Azoulay on UNESCO üheteistkümnes peadirektor ja teine naine sellel positsioonil.

Azoulay on olnud Prantsuse kultuuri- ja kommunikatsiooniminister ajavahemikul veebruar 2016–mai 2017 ning varasemalt töötanud teistel juhtivatel kohtadel kultuurivaldkonnas, sh Euroopa Komisjonis ja Prantsusmaa avalik-õiguslikus ringhäälingus. Azoulay on kõrgkoolide Ecole Nationale d’Administration ja Institut d’études politiques vilistlane ning on omandanud ärijuhtimise magistrikraadi Lancasteri Ülikoolis.

UNESCO täitevkogule esitatud üheksast peadirektori kandidaadist jõudsid viimasesse hääletusvooru Audrey Azoulay Prantsusmaalt ja Hamad bin Abdulaziz Al-Kawari Katarist. 13. oktoobri hääletusel valiti Azoulay UNESCO peadirektori kandidaadiks 30 häälega Al-Kawari 28 vastu. UNESCO peakonverents nimetas Azoulay ametisse 10. novembril 131 poolt häälega. UNESCO täitevkogus on 58 liikmesriiki, peakonverentsil oli hääleõiguslikke riike 184.

UNESCO peadirektori valimised toimuvad mitmes etapis ja kandidaate saavad esitada kõik liikmesriigid. UNESCO täitevkogu valib kandidaatide seast kuni viie hääletusvooruga ühe, kes esitatakse UNESCO peakonverentsile. UNESCO peakonverents kinnitab täitevkogu poolt esitatud kandidaadi valituks hääletusega. Kõik peadirektori valimiste hääletused on salajased. Valituks osutumiseks peab kandidaat saama täitevkogu viimases hääletusvoorus ja peakonverentsil lihthäälteenamuse.