Avatud on kandideerimine stipendiumile „Naised teaduses“

30.01.2019

30. jaanuarist on avatud konkurss mainekale L’Oréal Balticu stipendiumile „Naised teaduses“. Sel aastal antakse välja seitse 6000 euro suurust stipendiumit, millega tunnustatakse Baltikumi naisteadlasi. Lisaks nomineeritakse esmakordselt igast Balti riigist üks stipendiaat L’Oréali ja UNESCO „Naised teaduses“ rahvusvahelisele tõusvate talentide konkursile (International Rising Talent).

Nii Eestis, Lätis kui ka Leedus antakse konkursipõhiselt välja üks stipendium kuni 40-aastasele doktorikraadiga naisteadlasele oma uurimistöö elluviimiseks loodusteadustes, keskkonnateadustes, füüsikas või tehnikateadustes. Lisaks antakse Lätis välja kaks stipendiumit ning Eestis ja Leedus üks stipendium kuni 33-aastasele doktorandile uurimistöö lõpetamiseks loodusteadustes, keskkonnateadustes, füüsikas või tehnikateadustes.

Kandideerimine L’Oréali „Naised teaduses“ stipendiumitele on avatud 30. jaanuarist kuni 15. märtsini 2019 programmi rahvusvahelisel veebilehel www.forwomeninscience.com.

L’Oréali stipendium Baltikumis

L’Oréali „Naised teaduses“ stipendiumi hakati Lätis välja andma 15 aastat tagasi ning selle aja jooksul on riigis tunnustatud kokku 42 naisteadlast. Kaks aastat tagasi liitusid programmiga Eesti ja Leedu ning „Naised teaduses“ stipendiumiga on seni tunnustatud kahte Eesti naisteadlast: dr Els Heinsalu ja dr Karin Kogermanni.

Stipendiumiprogrammi kutsus Lätis ellu programmi patroon, Läti Vabariigi endine president Vaira Vike-Freiberga. L’Oréali Baltikumi stipendiumiprogramm viiakse läbi koostöös Läti Teaduste Akadeemia, Leedu Teaduste Akadeemia, Eesti Teaduste Akadeemia ja UNESCO Balti riikide rahvuslike komisjonidega.

Balti riikides on tegu ainsa toetusprogrammiga, mis on suunatud spetsiaalselt naisteadlastele ning mis toetab nende ametialast arengut ja uute eesmärkide saavutamist.

Ülemaailmne „Naised teaduses“ programm

Ülemaailmne „Naised teaduses“ programm loodi 1998. aastal ning alates sellest ajast on UNESCO ja L’Oréal panustanud ühiselt selle programmi kaudu teadustegevusse, samuti püüdesse naisteadlaste arvu suurendada ning soolist võrdõiguslikkust ka teadusmaailmas edendada. Viimased 21 aastat on programmiga tunnustatud naisteadlasi, aidates neil seeläbi oma eesmärkideni jõuda ning nende saavutusi võimalikult laialt tutvustada.

Stipendiumiprogrammi raames on tänaseks toetatud rohkem kui 2700 noort naist 115 riigist üle maailma ning oma karjääri tipus on tunnustuse saanud 97 laureaati – nende seas Elizabeth H. Blackburn ja Ada E. Yonath, kes on mõlemad Nobeli auhinna laureaadid.

L’Oréal‒UNESCO rahvusvaheline tõusvate talentide programm on pühendatud nii silmapaistvate naisteadlaste tunnustamisele kui ka lootustandvate noorte naisteadlaste toetamisele nende karjääri vältel. Programmi valitakse 15 naist viiest regioonist (Aafrikast ja Araabia riikidest, Aasiast, Euroopast, Põhja- ja Lõuna-Ameerikast), et toetada ja julgustada nende teekonda teadusmaailmas. Programmi valitakse naised riiklike ja piirkondlike parimate stipendiaatide hulgast.

LisainfoKarin LaarKorporatiivkommunikatsiooni ja meediajuht BaltikumisL’Oreal Poland & Baltic HUB+372 5333 1232Karin.LAAR@loreal.comProjekti koduleht: www.fwis.fr

Eesti Teaduste Akadeemia veebileht: www.akadeemia.ee