Eesti osaleb esimest korda UNESCO täitevkogu töös

08.04.2014

Esmaspäeval, 7. aprillil algas Pariisis UNESCO täitevkogu 194.istung. Täitevkogu liikmena osaleb selle töös esimest korda ka Eesti. 

8. aprillil esines Eesti alaline esindaja UNESCO juures suursaadik Marten Kokk täitevkogu ees sõnavõtuga, kus ta puudutas ÜRO uusi aastatuhande arengueesmärke ja internetivabaduse olulisust.

Kestlikud arengueesmärgid lepitakse lõplikult kokku 2015. a septembris ÜROs, kuid nende väljatöötamise protsessis on oluline roll ka UNESCOl, eriti hariduse valdkonnas. Suursaadik rõhutas, et kestlikud arengueesmärgid peavad olema loomult universaalsed ning puudutama kõiki riike.

Marten Kokk nimetas Eesti prioriteetidena UNESCO töös inimõigusi ning internetivabadust. “Eesti jaoks on oluline panustada UNESCOs sõnavabaduse ja ajakirjanike kaitsmise valdkonnas ning tagada vaba Internet sellisena, nagu ta on olnud,” lisas Kokk. Ta avaldas ka heameelt UNESCO ja internetivabaduse koalitsiooni (Freedom Online Coalition) koostöö üle. Internetivabaduse koalitsiooni praeguse eesistujana peab Eesti oluliseks lähtuda vaba ja turvalise interneti ideest, mis on mõjus vahend poliitiliseks, majanduslikuks ja sotsiaalseks arenguks 21. sajandil. Neid märksõnu  rõhutatakse ka 28.-29. aprillil Tallinnas peetaval internetivabaduse koalitsiooni konverentsil.