Jätkusuutliku arengu päeva konkurss

31.03.2016

Mai lõpus toimub üle-Euroopaline jätkusuutliku arengu nädal, mille eesmärk on tõsta teadlikkust uutest kestliku arengu eesmärkidest.

Teemanädala puhul kuulutavad MTÜ Mondo, Tartu Loodusmaja ja UNESCO Eesti rahvuslik komisjon välja konkursi koolis jätkusuutliku arengu päeva korraldamiseks. Konkurss pakub õpetajatele võimaluse organiseerida koostöös õpilastega üks tore ja hariv teemapäev. Konkursil valitakse välja viis parimat päevaplaani, mille esitajad saavad oma kooli tellida tasuta huvitavaid töötube tarbimise ja jätkusuutliku arengu teemadel.

Interaktiivseid töötube sõidavad koolidesse ellu viima MTÜ Mondo ja Tartu Loodusmaja juhendajad. Töötoad on mõeldud 5.–9. klasside õpilastele, ühe töötoa kestus on 90 minutit ning sellest võib osa võtta maksimaalselt 30 õpilast. Sama töötuba saab tellida ühel päeval mitmeks korraks, et eri klassid saaksid töötoast osa võtta. Kokku on võimalik kaasata teemapäeva töötubadesse kuni 150 õpilast.

Konkursitööde esitamise tähtaeg on 15.04.2016. Konkursil osalemiseks saatke vabas vormis avaldus päevakava, valitud töötubade ja planeeritud tegevuste kirjeldustega e-postile maailmaharidus@mondo.org.ee. Konkursitulemused teatame 18.04.2016. Konkurssi rahastab Haridus- ja teadusministeerium.

Rohkem infot saab Maailmakooli veebilehelt.