Konkurss maalikunstnikele Andorra kunstilaagrisse on avatud 25. märtsini

25.02.2020

UNESCO Andorra rahvuslik komisjon korraldab rahvusvahelise kunstilaagri „Planeedi värvid“, kuhu oodatakse rahvuslike komisjonide kaudu kandideerima maalikunstnikke kõikjalt maailmast. Ürituse kuupäevad on 14.07–25.07.2020 ning laager toimub Andorras Ordino linnas. UNESCO Eesti rahvuslik komisjon ootab taotlusi 25. märtsini 2020.

Lisaks kunstiloomingule on projekti eesmärk soodustada eri riikide kunstnike omavahelist suhtlust ja tõlgendada kunsti kaudu UNESCOle olulisi teemavaldkondi, nagu kultuuriline mitmekesisus, rahukultuur ja ÜROs kokku lepitud kestliku arengu eesmärgid aastani 2030.

Iga osalev kunstnik peaks tegema laagris kolm tööd, mis jäävad korraldajatele. Töödest pannakse hiljem kokku näitus, mida esitletakse muu hulgas UNESCO peakorteris aastal 2021. Kavandatavate tööde ideid tuleb ka taotlusvormis kirjeldada. Kandideerima on oodatud kunstnikud, kellele pakub huvi koostöö teiste kunstnikega ja aktiivne ühistegevus ning kellel on võimalik osaleda laagris algusest lõpuni. Plaanis on mitmeid ekskursioone ja kultuuriõhtuid, ka osalejatelt oodatakse vabas vormis oma maa ja kultuuri tutvustust. Laagri töökeel on inglise ja prantsuse keel.

Osalemissoovi korral tuleks kunstnikul ära täita lingitud ingliskeelne taotlusvorm. Lisaks vormile tuleb esitada e-portfoolio varasematest töödest ja kandidaadi CV inglise või prantsuse keeles. Taotlusvorm koos lisadega tuleb saata UNESCO Eesti rahvuslikku komisjoni  (unesco@unesco.ee) hiljemalt 25. märtsiks 2020. Eesti žürii valib välja ühe kunstniku, kelle kandidatuuri esitab UNESCO ERK koos oma soovitusega  Andorra žüriile. Lõpliku valiku kõikide esitatud kandidaatide seast teeb Andorra žürii.

Konkursi edukalt läbinud Eesti kunstnikule ostab lennupileti UNESCO ERK, korraldajad katavad söögi- ja majutuskulud.