Naisteadlasi ootab L’Oréal Balticu stipendium “For Women in Science”

20.01.2017

Eesti naisteadlased on alates 23. jaanuarist oodatud kandideerima  L’Oréal Balticu stipendiumile “For Women in Science”.

20. jaanuaril Eesti Teaduste Akadeemias toimunud ametlikul tseremoonial allkirjastasid Eesti Teaduste Akadeemia, SA UNESCO Eesti Rahvuslik Komisjon ja L’Oréal Baltic esimese koostöömemorandumi L’Oréal Balticu  stipendiumiprogrammi “For Women In Science “ laienemise kohta Eestisse.

Juba 18 aastat toetavad UNESCO ja L´ORÉAL’i Fond stipendiumiprogrammi “ For Women in Science” raames silmapaistvaid naisteadlasi ning aitavad noori andekaid naisi üle kogu maailma, et inspireerida järgmist põlvkonda. Programmi algatamisest saadik on toetust saanud üle 2500 naisteadlase enam kui 112 riigist.  See arv kasvab tänu riiklikele ja piirkondlikele stipendiumitele. 2017. aastal saavad programmiga liituda ka Eesti ja Leedu naisteadlased.

2017. aastal antakse nii Leedus kui ka Eestis konkursipõhiselt välja üks stipendium alla 40-aastasele doktorikraadiga naisteadlasele uurimistöö jätkamiseks oma riigis loodusteaduste või füüsika ja sellega seotud teadusalal. Stipendiumi suurus on 6000 eurot. Mõlemas riigis hindab taotlusi vastava riigi mainekas žürii. L’Oréal Balticu stipendiumi “For Women in Science” taotlusvoor avatakse Lätis, Leedus ja Eestis 2017. aasta 23. jaanuaril.

Taotlusi L’Oréal Balticu stipendiumile “For Women in Science” kandideerimiseks on võimalik esitada kuni 7. märtsini 2017 rahvusvahelises portaalis www.fwis.fr