Noored arutlevad jätkusuutliku tuleviku üle

26.03.2015

27.−29. märtsini toimub Jüri Gümnaasiumis ÜRO simulatsioon, mille käigus arutlevad keskkooliõpilased Eestist ja naaberriikidest ÜRO-s 2015. aasta septembris vastu võetavate kestliku arengu eesmärkide üle.

ÜRO simulatsioon on Eestis juba viiendat korda toimuv hariv rollimäng, kus õpilased esindavad erinevate riikide seisukohti.Välispoliitikahuvilised noored 18 erinevast koolist Eestist, Lätist ja Ukrainast keskendudvad seekord arutelus kvaliteetse hariduse, nüüdisaegse energiamajanduse, rahumeelsete ja kaasavate ühiskondade ja riikidevahelise ebavõrdsuse vähendamise olulisusele jätkusuutliku tuleviku tagamisel.

Teemad on simulatsioonile valitud just nende päevakohasuse tõttu nii ÜRO-s kui Euroopas. 2015. aasta septembris kinnitatakse ÜRO-s uued kestliku arengu eesmärgid, Euroopas on käesolev aasta kuulutatud arengukoostöö aastaks. Läbi rollimängu arendavad noored empaatia-, arutlemis-, esinemis- ja meeskonnatöö oskust. Simulatsiooni töökeeleks on inglise keel.

ÜRO simulatsioon on Eesti UNESCO ühendkoolide võrgustiku üks ühistegevustest. UNESCO ühendkoolide võrgustik alustas tegevust 1953. aastal ning täna kuulub sellesse rohkem kui 9900 haridusasutust 180 riigist. Eesti võrgustikus on sel õppeaastal 21 kooli. Simulatsiooni korraldavad UNESCO Eesti Rahvuslik Komisjon, MTÜ Mondo Maailmahariduskeskus ning Tegusad Eesti Noored, seda toetab rahaliselt Eesti Välispoliitika Instituut. Ürituse sisulisse külge on panustanud Välisministeerium.