Noored otsivad Viimsis lahendusi 21. sajandi probleemidele

28.02.2013

1.-3. märtsil toimub Viimsi Koolis ÜRO simulatsioon, mille käigus arutlevad kooliõpilased Eestist ja mujalt maharelvastumise, jätkusuutlikkuse ja internetiga seotud inimõiguste üle.

ÜRO simulatsioon on Eestis juba kolmandat korda toimuv hariv rollimäng, kus õpilased esindavad erinevate riikide seisukohti ÜRO peaassambleel.

Välispoliitika- ja diplomaatiahuvilised noored kümnest koolist üle Eesti ning ka välisriikidest tegelevad simulatsiooni käigus sel korral kolme põhiteemaga, milleks on maharelvastumine, keskkonnaalane jätkusuutlikkus ning internetiga seonduvad inimõigused. Sel aastal osalevad lisaks Eesti koolidele üritusel ka noored Lätist, Soomest, Bulgaariast ning Ungarist.Korraldajate sõnul on kolm teemat valitud just nende päevakohasuse tõttu nii ÜRO-s kui ka Eesti-siseselt. Läbi rollimängu arendavad noored analüüsimis-, arutlemis- , esinemis- ja meeskonnatöö oskusi ning püüavad leida toimivaid lahendusi maailma probleemidele. Töökeeleks on inglise keel.ÜRO simulatsioon on Eesti UNESCO ühendkoolide võrgustiku üks ühistegevustest käesoleval aastal. Üleilmne UNESCO ühendkoolide võrgustik alustas oma tegevust juba aastal 1953 ning tänaseks kuulub võrgustikku rohkem kui 8500 haridusasutust 176 riigist. Võrgustik töötab tänu pühendunud õpetajatele, kes soovivad oma õpilastele anda lisaharidust ja avardada nende maailmavaadet. Eesti võrgustikus on sel õppeaastal 18 kooli.Viimsis toimuvat simulatsiooni korraldavad UNESCO Eesti Rahvuslik Komisjon, MTÜ Mondo Maailmahariduse keskus ning Tegusad Eesti Noored, rahaliselt toetab Eesti Välispoliitika Instituut. Ürituse sisulisse külge on panustanud Välisministeerium.