Noorte kunstinäituse “Pärand” avamine 22. mail

16.05.2012

UNESCO ERK kutsub kõiki kunstisõpru pühitsema kunstihariduse nädalat!

Mis oleks maailm ilma loomingulisuseta? Kunstilise eneseväljenduse võimaldamine on vabas ühiskonnas üks kõige tähtsamaid väärtuseid. Sellegipoolest kipub kunstiharidus jääma varju n-ö “asjalikumate” õpingute taha. Selleks, et loomingulise eneseväljenduse tähtsusele hariduses tähelepanu pöörata, kutsub UNESCO kõiki üles pühendama mai kolmanda nädala kunstiharidusele. Üle maailma toimub selle nädala jooksul lugematu arv üritusi ja ettevõtmisi, et meeles pidada, et ilma mängulisuse, loomingulisuse, innovatsiooni ja entusiasmita ei pruugi õppimisest suurt midagi välja tulla. 

Selleks et tõmmata tähelepanu kunstiharidusele Eestis, lõi UNESCO ERK käed koolinoorte kaasaegse kunsti trieannaaliga Eksperimenta! ning üheskoos otsustasime korraldada kaasaegse kunsti konkursi 14-19 aastastele õpilastele. Konkursi teemaks sai “Pärand”, kuna just sel aastal täitub ümmargune 40 aastat maailmapärandi konventsiooni allakirjutamisest. Konkursil osalesid maailmapärandist huvitatud koolid üle Eesti. Koolides tehti enne tööde valmimist põhjalik eeltöö ning autorite ülesandeks jäi maailmapärandi paikade lahtimõtestamine ja isiklike tähenduste otsimine, mida maalides, kollaažides ja installatsioonides väljendada.

22. mail kell 16.00 avame võidutööde näituse Tallinna südames, Raekoja platsil asuvas Hopneri majas. Tule, tähista maailmapärandi sünnipäeva ja kunstihariduse nädalat koos meiega! Kunstinäitus jääb avatuks 2. juunini ning sissepääs on kõikidele huvilistele tasuta.