Noorte talentide programm „Naised teaduses“ kutsub kandideerima!

16.02.2023

L’Oréal-UNESCO noorte talentide Baltikumi programm „Naised teaduses“ on kõigis kolmes Balti riigis kandideerimiseks avatud 7. veebruarist kuni 3. aprillini. Juba 19. korda Lätis ning 7. korda Eestis ja Leedus saavad seitse silmapaistvat noort Balti naisteadlast igaüks 7000 euro suuruse preemia erinevate valdkondade teadustöö eest.
Programm toetab Baltikumi naisteadlaste professionaalset arengut, aitab neil saavutada uusi eesmärke ja loob kasu nii teadusele kui ühiskonnale laiemalt. „Naised teaduses“ programmi eesmärk ongi aidata kaasa naisteadlaste nähtavusele ja vähendada ebavõrdsust teadusmaailmas.
Eestis antakse konkursipõhiselt välja kaks auhinda: üks uurimistoetus kuni 40-aastasele doktorikraadiga naisteadlasele oma uuringute elluviimiseks ja teine kuni 40-aastasele naisdoktorandile oma doktoritöö aluseks olevate uuringute lõpetamiseks. Konkureerima oodatakse neid, kelle uuringud kuuluvad arvuti-, info- ja inseneriteaduste, loodus- ja keskkonnateaduste, matemaatika, füüsika ja materjaliteaduste valdkonda.
Eesti Teaduste Akadeemia presidendi Tarmo Soomere sõnul on tippteaduses endiselt naisteadlaste osakaal ebaõiglaselt väike. „See on kui haav globaalses teaduskogukonnas, mis iseenesest ei parane. Üksnes jutt paremast kaasamisest ei aita. Peame selle probleemiga süstemaatiliselt tegelema, motiveerides sädelevaid noori naisteadlasi ja andes neile võimalusi teisi inspireerida,“ ütles ta.
Möödunud aastal said tunnustuse osaliseks Tartu Ülikooli keemia instituudi analüütilise keemia kaasprofessor dr Ester Oras ning Tallinna Tehnikaülikooli elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudi doktorant-nooremteadur Karolina Kudelina.
Programmi saab kandideerida siin: https://www.forwomeninscience.com/

Lisainfo
Karin Laar
Korporatiivkommunikatsioonijuht
L’Oreal Poland & Baltic HUB
Karin.LAAR@loreal.com