Projekt “Balti keti lood”

26.05.2014

Käesoleval aastal möödub 25 aastat Balti keti toimumisest. 2009. aastal kanti Balti keti dokumendipärand UNESCO Maailma mälu registrisse.

 
Balti keti 25. aastapäeva tähistamiseks kutsume kõiki Eesti koole üles osalema Eesti, Läti ja Leedu ühisprojektis “Balti keti lood”. Projekti eesmärk on suunata Balti riikide kooliõpilasi koguma oma lähedaste Balti ketiga seotud mälestusi, millest valik auhinnatakse ning avaldatakse e-raamatus, mis valmib aasta lõpuks kõigis kolmes keeles. 
 
Mälestuste kogumine toimub oktoobri lõpuni ja Eestis koordineerib seda Okupatsioonide muuseum. Lugude kogumise lihtsustamiseks on välja töötatud küsimustik. Huvitatud õpetajatel palume võtte ühendust hiljemalt 1. juuniks kuraator Martin Andrelleriga: martin@okupatsioon.ee, mobiil 50 37 152.
 
Eestis on projekti partnerid Okupatsioonide muuseum ja UNESCO Eesti rahvuslik komisjon. Projekt kuulub sündmuste sarja, millega Eesti Vabariik tähistab Balti keti 25. aastapäeva ning mida koordineerib Riigikantselei. Teised projekti partnerid on Läti ja Leedu mäluasutused ning UNESCO rahvuslikud komisjonid.