Täna algab eestlaste eestvedamisel Namiibias loomemajanduse akadeemia

30.10.2023

30.10-01.11.2023 toimub MTÜ Loov Eesti, UNESCO Eesti ja Namiibia rahvuslike komisjonide koostöös Namiibia pealinnas Windhoekis kultuuripärandi hoidmise ja digitaliseerimise teemaline loomemajanduse akadeemia. Akadeemia raames korraldatakse kõrgetasemeline konverents ja noorte ettevõtjate häkaton, et toetada kestlikku arengut läbi kultuuripärandil põhineva loomeettevõtluse edendamise.

Projekt panustab ÜRO kestliku arengu eesmärkide saavutamisse, viib Eesti loovust ja teadmisi maailma ning pakub võimaluse Eesti ja Namiibia organisatsioonidele ja inimestele kogemuste vahetamiseks. Konverents ja häkaton aitavad tõsta teadlikkust kultuuripärandil põhinevast loomeettevõtlusest, rakendades samal ajal digitaaltehnoloogiaid ja kaasates noori.

Kõrgetasemelisel konverentsil esinevad Eesti tunnustatud eksperdid, Namiibia kunsti- ja kultuuriorganisatsioonide juhid ning kohalikud edukad loomeettevõtjad. Häkatonil osalevad noored omandavad teadmisi tootearendusest, ettevõtlusest, ringmajandusest ja digitehnoloogiatest. See parandab nende ettevõtluspädevust, mis on kasulik igapäevaelus ja moodustab hea aluse ettevõtlusega alustamiseks. Vaimse kultuuripärandi kasutamine ettevõtluse sisendina tagab ettevõtluse eripära ja suurendab konkurentsivõimet.

Projektis osalevad MTÜ Loov Eesti, Eesti ja Namiibia UNESCO rahvuslikud komisjonid ning Viljandi Kultuuriakadeemia. Projekti rahastab Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus EstDev.

Loomemajanduse akadeemia konverentsi kavaga saab tutvuda SIIN.