Täna algas õpilaste rahvusvaheline ÜRO matke Eestis

27.04.2018

27.-29. aprillil toimub Jüri Gümnaasiumis rahvusvaheline ÜRO matke, kus osalevad õpilased ja õpetajad Eestist, Lätist, Leedust ja Ukrainast, lisaks on osalejate seas Türgi, Armeenia ja Ecuadori üliõpilasi. Kokku on matkel osalejaid ligi 100. Üritus toimub inglise keeles. 

ÜRO matke programm on üks Eesti UNESCO ühendkoolide võrgustiku olulisematest tegevustest. Ürituse raames mängivad osalejad läbi ÜRO Peaassamblee. Matke keskmes on sel aastal kolm teemat: meediakirjaoskus, põlisrahvad ning naiste ja laste õigused. Iga noor esindab matkel üht ÜRO liikmesriiki, mille seisukohti komiteetöös ja istungil esindab.

Matkel osalemine arendab noorte võõrkeele-, argumenteerimis- ja väljendusoskusi ning võimet töötada rahvusvahelises kollektiivis. Noored saavad teadmisi rahvusvaheliste organisatsioonide tööst ning aktuaalsetest globaalsetest teemadest.

Enne kolmepäevast rahvusvahelist ÜRO matket toimusid üle Eesti kolm minimatket ning eeltööpäev Tallinna Ülikoolis. Viimane rahvusvaheline õpilaste ÜRO matke toimus Eestis aastal 2015, sellele järgnesid matked Lätis ja Ukrainas, kus ka meie noored aitasid korraldamisel ning osalesid delegaatidena. Eesti UNESCO ühendkoolide programmi osa on olnud ÜRO matke aastast 2011.

Matke toimumisse panustavad Eesti ÜRO matke noored, MTÜ Mondo, UNESCO Eesti Rahvuslik Komisjon, Välisministeerium ja Haridus- ja Teadusministeerium.

2018. aasta üritust saab jälgida ÜRO matke Facebooki lehel: www.facebook.com/urosimulatsioon/

Lisainfo: Viktoria Rudenko, Eesti UNESCO ühendkoolide koordinaator, unescoschools@mondo.org.ee