Tartus tähistatakse täna filosoofiapäeva

16.11.2017

Täna, 16. novembril tähistatakse üle maailma rahvusvahelist filosoofiapäeva. Eestis korraldatakse filosoofiapäeva traditsiooniliselt Tartus UNESCO ERKi, Tartu Ülikooli Eetikakeskuse ning aktiivsete filosoofiaõpetajate koostöös. 

2017. aasta filosoofiapäeva teema Eestis on juhitud maailmakodanikuks olemisest ning globaliseeruvast maailmast. Arutame ja mõtleme, kas kogu inimkond on globaliseeruvas maailmas kui üks ühiskond ning kuidas võiksime mõista ja mõtestada oma suhet teiste ühiskonnaliikmetega.

Filosoofiapäeval väitlevad Markus Järvi ja Ahto Lobjakas (modereerib Kadri Simm) ning toimuvad õpilastele ja õpetajatele mõeldud filosoofiaseminarid ja töötoad. Seminare ja töötube juhendavad Leo Luks, Merike Reiljan, Henri Rosumovski ja Mats Volberg. Üritusel osalevad filosoofiahuvilised koolid üle Eesti.

Maailma filosoofiapäev on 2005. aastal UNESCO liikmesriikide poolt ellu kutsutud teemapäev, mida tähistatakse igal aastal novembri kolmandal neljapäeval. Filosoofiapäeva eesmärk on väärtustada filosoofia pärandit, pöörata tähelepanu kriitilisele mõtlemisele ning selle olulisusele rahu ja tolerantsuse kaitsmisel.