Tartus toimus tehisintellekti teemaline filosoofiapäev

19.11.2018

Reedel, 16. novembril tähistasid UNESCO ERK ja Tartu Ülikooli filosoofia osakond koos Eesti UNESCO ühendkoolidega maailma filosoofiapäeva. Filosoofiapäev “Teema: tehisintellekt” toimus Tartus ning üritusel osalesid 60 filosoofiahuvilist õpilast ja õpetajat kokku 17 koolist.

Filosoofiapäev oli temaatiliselt pühendatud tehisintellektile ja sellega seotud filosoofilistele probleemidele. Kavas olid töötoad ja seminarid õpilastele ja õpetajatele, mida viisid ellu Mats Volberg ja Leo Luks, ning filosoofiline arutelu, kus esinesid Marten Kaevats ja Helen Eenmaa-Dimitrieva. Üheskoos arutati tehisintellekti rolli üle ühiskonna ja inimkonna edasises arengus ning küsiti, mis võib järgneda, kui tehisintellekt meie otsuseid ning tunnetust üha enam mõjutama ja inimeseks olemise piire liigutama hakkab, ning kuidas ja kuhu tehisintellekt meie maailma võib juhtida. 

Maailma filosoofiapäev on UNESCO poolt ellu kutsutud teemapäev, mida tähistatakse igal aastal novembrikuus. Filosoofiapäeva eesmärk on väärtustada filosoofia pärandit ning arendada ja ülal hoida kriitilise mõtlemise, analüüsi- ja argumenteerimisoskusi. Esimest korda toimusid üleilmsed filosoofiapäeva pidustused 2002. aastal.