UNESCO ja L’ORÉALi ühisauhind naisteadlastele 2016

28.04.2015

Teatame heal meelel 2016. aasta L’ORÉALi ja UNESCO ühisauhinna kandideerimisvooru algusest. Kandideerima oodatakse silmapaistvaid naisteadlasi, kes on tegevad bioteaduste (Life sciences) valdkonnas

Oodatud on kandidaadid kõikidest maailmajagudest. Viis auhinda, mis regioonide vahel jagatakse, antakse üle 2016. aasta märtsis UNESCO Pariisi peakorteris. Iga auhind on väärtuses 100 000 eurot.

 

Taustainfot

L’ORÉALi ja UNESCO ühisauhind “For Women in Science” antakse aasta-aastalt välja, et esile tõsta väljapaistvaid naisteadasi, kes on oma karjääri tipus.

2016. aasta auhinnad antakse viiele naisteadlasele, kes on silmapaistvalt panustanud teaduse aregusse.

Auhinnad jagunevad viie geograafilise regiooni vahel:

Aafrika ja AraabiaAasia (sh Okeaania ja Vaikse ookeani regioon)EuroopaLadina-AmeerikaPõhja-Ameerika (Kanada ja USA)Iga auhind on väärtuses 100 000 eurot.

 

Nõuded

Kandidaat peab:

olema isiklikult teadusalaselt tunnustatudaktiivselt osalema teadustööstegutsema bioteaduste (Lifel sciences) alalei tohi olla seotud programmiga For Women in Science

1998. aastal asutatud partnerlus UNESCO ja L’Oréali vahel on aasta-aastalt aina suurenenud. Praeguseks on partnerluse raames auhinnatud 87 silmapaistvat naist, kes on parasjagu oma karjääri tipul. Samuti on antud noorele naisteadlasele stipendiume, mille abil oma teadustöid täide viia. Noorteadlaste konkursil on edukas olnud ka Eesti teadur Triin Vahisalu.

 

Kandideerimine

Kandidaate saab esitada kuni 16. juunini 2015 kodulehel www.fwis.fr

Kandidaadi peavad esitama auhinnale teised silmapaistvad teadlased, iseenda auhinnale esitamine ei ole lubatud.

Täpsemat infot konkursi kohta leiate siit. Küsimuste korral võite pöörduda ka UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoni poole.

 

Kontaktisik:

UNESCO ERK haridusprogrammide koordinaator Hanna-Liis Kaarlõp-Nani (Hanna-Liis Kaarlõp-Nani@unesco.ee)