UNESCO kutsub noori filosofeerima

12.11.2012

Sel neljapäeval tähistatakse UNESCO eestvedamisel ülemaailmset filosoofiapäeva. Tähtpäeva peetakse juba kümnendat korda. Eestis toimub sel puhul esimene aktsioon juba täna – Tartu Ülikooli eetikakeskus ning UNESCO Eesti rahvuslik komisjon korraldavad üheskoos koolinoortele filosoofiapäeva tähistamiseks seminari.

Filosoofiapäeva traditsioonile pandi alus, et rõhutada filosoofia olulisust iseseisva ja kriitilise mõtlemise välja kujundamisel. Seda eriti noorte puhul, kuid ka ühiskonnas laiemalt. Sel aastal peetava kümnenda ülemaailmse filosoofiapäeva teemaks on tulevased põlvkonnad – temaatika on eriti päevakohane seoses suvel toimunud ÜRO kestliku arengu konverentsiga Rio+20 ning sellele järgnenud diskussiooniga.

Täna Tartus toimuva filosoofiapäeva seminari keskmes on eetika. Osalevatel noortel on võimalus osa saada filosoof Kadri Simmi loengust ning analüüsida oma väärtushinnanguid Eestis välja töötatud Väärtuste mängu mängides. Samuti on osavõtjatel võimalus teritada filosoofiahammast Platoni kirjatöö “Kriton” peal, mida üheskoos lahti mõtestatakse ning seejärel taas tagasi kokku pannakse. Üritusest võtavad osa õpilased UNESCO ühendkoolide võrgustiku liikmeskoolidest üle Eesti. UNESCO ühendkoolide võrgustik koondab koole, mis arvestavad õppetöös UNESCO eesmärkidega ning julgustavad oma õpilasi kasvama teadlikeks, uudishimulikeks ja empaatiavõimelisteks noorteks inimesteks.

Filosoofiapäeva Tartu-poolse korraldusmeeskonna moodustavad Katrin Velbaum, Heidy Meriste ja Märt Põder Tartu Ülikoolist.

 

Lisainfo:

Aliine LotmanUNESCO Eesti rahvusliku komisjoni haridusprogrammide koordinaator+372 566 51 424aliine.lotman @ unesco.ee

www.unesco.ee/filosoofiapaev