ÜRO matke seminar noortele

09.02.2017

9. veebruaril Välisministeeriumis toimuval seminaril küsivad gümnasistid 12 koolist, mis on Eesti roll ÜROs ning kuidas mõjutab meid võimalus saada Julgeolekunõukogu liikmeks. Panelistid Eestist, Süüriast, Rootsist ja USAst arutlevad koos osalevate noortega ka selle üle, milline on ÜRO Julgeolekunõukogu roll rahu tagamisel maailmas, mida tuleks teha teisiti ja milliseid võimalusi on Süüria konflikti sekkumiseks.

Päeva teises pooles vaadatakse otsa ÜROs kokku lepitud 17 ülemaailmsele eesmärgile. Esitatakse küsimus, mil määral on kestliku arengu eesmärgid ühiskonna viimane võimalus muutusteks jätkusuutlikkuse suunas ning mil määral on tegu lihtsalt paberitega ametnikel laual. Arutelus osalevad nii Soome Suursaadik kui Taani saatkonna, Riigikantselei ning Välisministeeriumi esindajad.

„Meie noored on lahtiste silmade ja kõrvadega. Kriitiliste mõtlejatena tahavad nad arutleda selle üle, millise maailma meilt pärivad,” kiidab UNESCO ühendkoolide võrgustiku koordinaator Johanna Helin osalejaid. “Eriti praegusel ebakindlal ajal on hea meelde tuletada, kuidas riigid püüavad ÜROs üheskoos väljakutseid lahendada ning tänu saatkondadele avaneb noortel võimalus tutvuda mitmete eri riikide perspektiividega,” lisab ta.

Noored on saanud temaatilise ettevalmistuse ÜRO Peaassamblee minimatketes, mida aitasid korraldada aktiivsed noored. Kõige aktiivsematele seminaril osalevate noorte hulgast valitakse välja 18 noort, kellel on võimalus osaleda aprillis Ukrainas toimuval rahvusvahelisel ÜRO matkel.